Social Design - نرم افزارهای غیر دیجیتالی برای واقع گرایی در طراحی معماری


Social Design - نرم افزارهای غیر دیجیتالی برای واقع گرایی در طراحی معماری

نویسنده: محمدرضا حائری
Social Design

در دهه های اخیر کاربرد نرم افزار در بسیاری از حرفه ها گسترش چشمگیری داشته و هر روز بر قابلیت های آن در به عهده گرفتن فعالیت هایی که انجام آن برای ذهن انسان پیچیدگی دارد، افزوده می شود.
هر روز بخشی از عملکردهای ذهنی انسان به نرم افزار سپرده می شود تا ضمن بهره وری از توان و سرعت بالاتر هوش مصنوعی در انجام این امور، ذهن انسان فضای بیشتری بیابد.
 می توانیم گفتگو کنیم که این شرایط بر کیفیت زیستن و روابط انسانی جه تاثیراتی داشته است؟  ما با بیشتر شدن فضای ذهن می خواهیم چه کنیم؟  ذهن انسان قرار است چه کار مهمی انجام دهد و تا چه میزان ما خود را آگاهانه به نرم افزارهای دیجیتالی وابسته کنیم؟ 
طرح مباحث و روش های غیر دیجیتالی، تفکر ما را در استفادۀ بهینه از نرم افزار های دیجیتالی تقویت می کند، چنین اندیشه ها وروش هایی ذهن آدمی را به جهت حضور در جامعه و تعامل با افراد حاضر در آن بارورتر می‌کند و بررسی عوامل تاثیر گذار، بهبود سطح کیفی طراحی معماری و شهرسازی معاصر ایران را منطقی تر و واقع گرا تر می نماید. اینکه چه عواملی را چگونه بشناسیم که بتواند ما را در این امر یاری دهد موضوع این نشست خواهد بود.

زمان: چهارشنبه 3 تیر 94 ساعت 18
مکان: شهرک غرب – میدان صنعت – خیابان حسن سیف – کوچه دوم – پلاک 7
علاقه مندان به حضور در این نشست می تواند نسبت به رزرو نام خود اقدام نمایند. حضور در این نشست برای عموم آزاد و رایگان می باشد